Głęboko zakorzeniony punkt spustowy w tkance mięśniowo-powięziowej często "nie odpuszcza" nawet po wstępnym opracowaniu manualnym. Dlatego w tym przypadku stosujemy techniki dedykowane dla Terapii Punktów Spustowych - TPS. Prawdopodobnie przy prawidłowym opracowaniu okolicznych struktur byliśmy wstanie pozbyć się części tzw. satelitarnych PS, jednak aktywny punkt spustowy nie zawsze znika, dlatego wtedy stosujemy terapię celowaną.

W większości przypadków promieniujący, przeszywający ból kojarzony jest z równie bolesną terapią, jednak wcale tak nie musi być. Problematycznego obszaru generującego objawy możemy się pozbyć praktycznie bezboleśnie dla pacjenta w ciągu kilku minut. Jest to możliwe za sprawą wykorzystania technik pozycyjnego rozluźniania oraz technik energii mięsniowej oraz ich sprawnego i płynnego połączenia.

PROWADZĄCY: Patryk Sobotka i Maciej Duczyński

CZAS TRWANIA:  dwa dni, 9.00-18.00

CENA: 1000zł

TERMINY NA NAJBLIŻSZE SZKOLENIA:Łódź, 29.09.-30.09.2018

Opole, 12-13.11.2018

Kraków,26.11.-27.11.2018

Warszawa, 1-2.12.2018

 

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ :)

Na zdjęciach po lewej TPS mięśni pochyłych wykorzystując techniki pozycyjnego rozluźniania. Po prawej możliwość występowania punktów spustowych na mięśniach pochyłych.

Wychodząc na przeciw takiemu wyzwaniu, jakim jest globalne spojrzenie na organizm pacjenta, opracowaliśmy program szkolenia z TPS, który nie ogranicza się jedynie do technik szukania i opracowania punktów. Możesz spodziewać się wskazówek jak analizować postawę ciała, szukać całych dysfunkcyjnych obszarów i opracowywać akurat te punkty spustowe, które określamy jako pierwotne, zamiast skupiać się jedynie na obecnie aktywnych. Taka sumienna analiza i terapia pozwala na przywrócenie prawidłowego rozkładu napięć tkanki mięśniowo-powięziowej, prawidłowej postawy oraz zapobiega nawrotom dolegliwości bólowych, ograniczenia ruchomości w stawach oraz pogorszenia siły mięśniowej czy czucia głębokiego. 

Całe szkolenie ułożyliśmy w praktyczny sposób, proponując algorytmy postępowania w często spotykanych dolegliwościach z którymi zgłaszają się pacjenci do gabinetów fizjoterapeutycznych i masażu.

Praca z mięśniem podłopatkowym.

Kursy dla fizjoterapeutów takie jak TPS to dwa dni intensywnej nauki w godzinach 9:00-18:00 gdzie poznacie fizjologię i anatomię PS, dowiecie się jak z nimi pracować, nauczycie się lepiej czuć swoimi dłońmi, a przez co wprowadzicie swoją palpację na wyższy poziom oraz zdobędziecie bardzo skuteczne narzędzie pracy. W ramach przygotowania do tego intensywnego szkolenia otrzymacie materiały video oraz część skryptu zawierającą zagadnienia teoretyczne. Dodatkowo, w trakcie kursu wyposażymy Was w skrypt szkoleniowy oraz przeszło trzystustronicową książkę „Terapia punktów spustowych, praktyczny podręcznik”. Obszerne materiały dodatkowe będą świetną pomocą podczas nauki,  oraz pozwolą Wam powrócić do zagadnień poruszanych podczas zajęć także po ich zakończeniu.

 

Plan szkolenia

Częś teoretyczna:

Część praktyczna:

Struktury, na których będziemy pracować:

 Szyja i kark

 Terapia poszczególnych mięśni górnej części ciała i ich dysfunkcji:

A co w sytuacji, kiedy pacjent ma punkty spustowe i miejsca tkliwe „rozsiane po całym ciele”?

Kompleks barkowy 

 Terapia poszczególnych mięśni górnej części ciała i ich dysfunkcji:

 Kręgosłup lędźwiowy, powłoki brzusze i miednica

 Terapia poszczególnych mięśni górnej części ciała i ich dysfunkcji:

Aż sami się dziwimy, że tyle praktycznych technik, wiedzy jak spojrzeć na pacjenta i zgłaszany przez niego problem, oraz taką ilość odpowiedzi na pytania naszych kursantów udaje nam się zmieścić w tych dwóch bardzo intensywnych dniach! Możliwe jest to głównie dzięki temu, że nie uczymy gotowych map punktów spustowych i już pierwszego dnia szkolenia będziesz pewien, że nie ma to najmniejszego sensu. Możesz być natomiast pewien, że po skończonym kursie będziesz już inaczej patrzył na pacjentów, będziesz w stanie znaleźć i opracować dowolny punkt spustowy w jego ciele, ponieważ poznasz komplet zasad, które pozwolą Ci to zrobić.
 
 
Pozdrawiamy
Patryk  i Maciek 

Podobne wpisy

Potrzebujesz pomocy specjalisty?

Pozwól nam pomóc sobie i swojemu ciału. Do zobaczenia!