Kursy masażu online, dyplomy, certyfikaty. Vlog #3

 

Bez sensu jest przepisywać to co mówiliśmy i jest w powyższym filmie, jednak patrząc na komentarze jakie pojawiły się właśnie po publikacji tego filmu zrobimy to. Tym razem krótko i dosadnie.

Czy tego chcemy czy nie e-learning pojawi się w branży fizjo i masażu. W Europie zachodnie i stanach już to widać, do nas oczywiście dochodzi to z małym opóźnieniem. Jest to nieuniknione i zamiast skupiać się na negatywach i wadach takiej nauki spójrzmy na zalety.

Oczywiście jesteśmy PRZECIWNI temu żeby nauka online dotyczyła zagadnień praktycznych. Przez komputer nikt nie nauczy się ani chwytów, ani prawidłowej techniki. Nie jest więc możliwa nauka masażu czy zagadnień takich jak anatomia palpacyjna. Jednak jeżeli weźmiemy pod uwagę jak dużą częścią naszej wiedzy, którą posiadamy, bądź powinniśmy posiadać są zagadnienia typowo teoretyczne to wtedy kursy online mogą mieć sens. Nauka z książek nie zawsze jest atrakcyjna. Nie zawsze chętnie zaglądamy do fizjologii, patofizjologii, biomechaniki, biochemii, embriologii czy matki i królowej nauk medycznych anatomii. Być może dzięki interaktywnym kursom online nauka takich przedmiotów stała by się ciekawsza i bardziej efektywna.

Podsumowując. Zdecydowane TAK, aby kursy dla fizjoterapeutów odbywały się online z zagadnień typowo teoretycznych w branży fizjo i masażu. Oczywiście kursy online nie powinny dawać żadnych uprawnień, ale o tym mówimy we vlogu.

Nie komentuj zanim nie obejrzysz i wysłuchasz nas uważnie, a potem nie włączysz swojego OUN.

Patryk i Maciek

Podobne wpisy

9-09-2020

Celny strzał w kolano – skąd ten upiorny dźwięk i jak to naprawić?

24-24-2020

Terapia Czaszkowo-Krzyżowa

6-06-2020

Dołącz do grona świadomych terapeutów! Jest nas już 270.

26-26-2020

Nasz największy i najtrudniejszy projekt. Stań się jego częścią.