Siedem słów, z którymi powinien kojarzyć Ci się masaż

Ile osób tyle skojarzeń związanych z masażem, jednak jestem przekonany, że gdyby zapytać każdą osobę, która miała styczność z masażem czym dla niej jest masaż i jakie słowa się jej z nim kojarzą to właśnie poniżej przedstawione zwroty padałyby najczęściej. Oto siedem słów, które według mnie powinny kojarzyć się z dobrym masażem.


1. Profesjonalizm

Masażyści to profesjonaliści i koniec. Być może masaż wydaje Ci się czymś prostym. Czymś czego można nauczyć się w jeden weekend. Uważasz, że masaż to nic wielkiego i w sumie to każdy może się go nauczyć? Tu idealnie pasuje uwielbiany przez rzesze internautów popularny cytat Radka Kotarskiego, znanego Youtubera: "NIC BARDZIEJ MYLNEGO". Doby masażysta to specjalista umiejący i rozumiejący anatomię i fizjologię człowieka. Znający multum jednostek chorobowych i potrafiący sprawnie poradzić sobie manualnie z dużą ich częścią. Jeżeli jednak okazuje się, że nie jest w stanie sobie poradzić z czymś, to pokieruje Cię do odpowiedniego specjalisty.


 2. Dotyk

Nie ma masażu bez dotyku, a jeżeli ktoś chce Ci wmówić inaczej, to jest w błędzie, nie słuchaj go. Ile rodzajów masaży tyle rodzajów dotyku. Czasami zdarza się, że dotyk swą siłę przypomina siłę jaką generuje opadający liść. W innym wypadku dotyk ten może bardziej przypominać walec miażdżący Twoje ciało. Jednak to nie będzie zwykły walec, ponieważ spod takiego walca nie będziesz chciał uciec, a będzie Ci go mało. Bez względu jaki ten dotyk będzie, to może to być jedno z najlepszych odczuć jakie podarujesz swojemu ciału. Spróbuj nie pożałujesz.


 3. Relaks

To jedno z pierwszych skojarzeń związanych z wizytą w gabinecie fizjoterapii jakie mają osoby nie związane z nim zawodowo. Oczywiście sprawa jest jak najbardziej uzasadniona. Każdy masaż ma w sobie coś z relaksu. Jak dla mnie są dwie formy relaksu. Pierwsza znana wszystkim relaksacyjna forma masażu, każdy ruch podczas masażu jest dla Ciebie niezwykle przyjemny, na masażu czujesz się jak król, bądź królowa. Inna forma relaksu to relaks, który pojawia się po zabiegu, masaż nie koniecznie jest przyjemny, ale za to co odczuwasz po nim to genialna sprawa.


 4. Leczenie

Co by nie mówić, masaż to świetna forma leczenia. W niektórych stanach chorobowych w zupełności wystarcza sam masaż, w innych jest świetnym wspomagaczem. Daje sobie uciąć rękę, że gdyby zamienić całą tą farmakologię na masaż i wszyscy tak często sięgający po pigułki udawali by się do masażystów, to na świecie byłoby zdecydowanie mniej chorób i problemów. Tylko co wtedy robiłyby koncerny farmaceutyczne?


 5. Jakość życia

W sumie to nie jest słowo, a cały zwrot. Oczywiście w tym wypadku chodzi o poprawę jakości życia. Jeżeli nie masz pojęcia o co chodzi w tym punkcie, to mi akurat ciężko będzie to wytłumaczyć, ale spróbuję. Wyobraź sobie sytuację, że poruszasz się bez bólu. Wstajesz rano i nic, zero problemów. Kładziesz się wieczorem i jakoś lepiej zasypiasz. Przekręcanie z boku na bok nie sprawia Ci problemu. Wracasz po pracy i te nogi jakoś mniej opuchnięte, w sumie to wcale. Bierzesz oddech i jest super, czujesz jakbyś przy każdym wdech wciągał olbrzymie ilości powietrza. Mniej więcej o to w tym chodzi.


 6. Profilaktyka

To jeden z głównych celów masażu. Systematyczne korzystanie z masażu powinno uchronić Cię przed wieloma problemami. Nikt tu oczywiście nie mówi o odwiedzaniu masażysty codziennie. Jeżeli Twój ruch nie ogranicza się do kilkuset metrów spaceru po mieszkaniu każdego dnia i jesteś w miarę aktywny, a dodatkowo nie żywisz się jedynie w fastfoodach, to liczba wizyt w roku może spadać do kilku. Oczywiście im częściej tym lepiej, jak to bywa ze wszystkim.


 7. MEGA

Taki jest właśnie masaż, o ile trafisz do dobrego specjalisty. Doświadczysz świetnego rodzaju dotyku, zrelaksujesz się jak nigdy, być może pozbędziesz się problemów jakie posiadasz, zadbasz o swoje ciało, poprawisz jakość swojego życia i będziesz dumny z tego, że robisz coś dla siebie. Masaż to coś z czego powinien korzystać każdy.


Mało odpoczywamy, dużo pracujemy, słabo śpimy. Jesteśmy zestresowani jak nigdy. Siedzimy po kilka, bądź kilkanaście godzin dziennie. Pijemy zdecydowanie za mało i jemy coraz gorszę jedzenie (to akurat możesz zmienić tylko Ty sam). W tym wypadku masaż jest potrzebny jak nigdy. Skorzystaj raz i przekonasz się jak dużo możesz zrobić dla siebie w tak krótkim czasie.

Zastanawia mnie z czym Tobie kojarzy się masaż. Jeżeli są to zupełnie inne słowa, bądź zwroty to podziel się nimi w komentarzu. Być może listę trzeba będzie rozszerzyć.

Patryk Sobotka

Podobne wpisy

9-09-2020

Celny strzał w kolano – skąd ten upiorny dźwięk i jak to naprawić?

24-24-2020

Terapia Czaszkowo-Krzyżowa

6-06-2020

Dołącz do grona świadomych terapeutów! Jest nas już 270.

26-26-2020

Nasz największy i najtrudniejszy projekt. Stań się jego częścią.