5 pomysłów na to, jak wykończyć się młodo i boleśnie.

Jak wiadomo, starość nie radość. Prognozy emerytur są nieciekawe, rząd jaki by nie był, jest irytujący, sąsiedzi wcale nie lepsi… Można tak w kółko. Zatem nie pozostaje nic innego jak wykończyć się młodo. Mam tutaj kilka propozycji, jak sprawić by proces ten przebiegł zupełnie niepostrzeżenie. 

Sprzedaj rower, kup fotel.

Jeśli wystarczy, to najlepiej w komplecie z telewizorem. Jak wiadomo, ruch to zdrowie, a to już przeczy naszemu planowi. Za to długie siedzenie na czterech literach znacznie przybliży nas do celu. Od pogorszenia widzenia od wlepiania wzroku w ekran, po otłuszczenie narządów wewnętrznych, choroby płuc, krążenia… Na szczęście raczej bez zespołów demencyjnych, bo tych raczej nie dożyjesz. Chociaż gwarancji nie ma, zważając na obecny poziom programów telewizyjnych, może choroba Alzheimera przyjdzie znacznie wcześniej. Pierwszy krok za nami, ale do pełnego sukcesu jeszcze daleko.

Hamburgery są w porządku.

Tak, mnie też strasznie wkurzają te zdjęcia kobiet śmiejących się do sałatki. Chyba coś w tym jest, bo wśród znajomych dbających o linię jakoś próżno szukać osób zajadających się na co dzień kebabem. To pewne, odżywianie się w budkach z fast foodem na pewno nie sprawi, że będziesz zdrowszy – a przecież życie jest zbyt krótkie, by nie zajadać się tłustymi sosami czy frytkami z głębokiego oleju. Lista dolegliwości , która Cię czeka jest naprawdę długa. Żeby nie zanudzać, wystarczy wspomnieć o miażdżycy, zawale mięśnia sercowego, udarze mózgu czy nowotworze jelita, żołądka, wątroby i innych organach, do których trafi przerzut. W ten sposób kopiemy sobie dodatkowy metr w głąb ziemi na najbliższym cmentarzu. 

Zapal sobie.

Posiedziałeś, zjadłeś, być może popiłeś colą albo napojem energetycznym – co już bardzo zbliżyło Cię do celu. Sięgnij do kieszeni po zmiętą paczkę papierosów, bądź modne ostatnio e-papierosy. Spokojnie, jedne i drugie są ekstremalnie szkodliwe, więc tak naprawdę wybór należy do Ciebie. Jeśli nic z wcześniej wymienionych dolegliwości jeszcze Cię nie zabiło, możemy dołożyć do całości POChP, nowotwór płuc, oskrzeli, krtani i kilka innych wątpliwych przyjemności jak na przykład zaburzenia potencji u panów. Jako bonus, będzie od Ciebie cuchnąć jak z popielniczki, a dym zaszkodzi również Twoim bliskim.

Nie interesuj się swoim zdrowiem.

W średniowieczu ludzie też się raczej nie interesowali tymi sprawami, dlatego żyli przeciętnie połowę krócej niż mogli. Okresowe badania? Nie rób tego, mniej wiesz lepiej śpisz. Przegląd zębów u stomatologa? Wolne żarty, nie od dziś wiadomo, że choroby zębów mają poważne powikłania w układzie krążenia i przyczyniają się do powstawania nowotworów. Bagatelizuj też porady ludzi znających się na zdrowiu, zamiast tego przełknij trochę środków przeciwbólowych – część z nich, na przykład paracetamol, jest toksyczna. Zupełnie poważne poradniki też mogą naprowadzić Cię na trop Twoich dolegliwości, a wczesne wykrycie problemu mogłoby pomóc Ci wyzdrowieć. A przecież zupełnie nie o tym jest ten artykuł, prawda?

Nigdy nie odwiedzaj dietetyka, masażysty ani fizjoterapeuty!

To byłby absolutny strzał w kolano, ponieważ te osoby mogą skutecznie namówić Cię na zmianę stylu życia, a co gorsza, wyleczyć wiele Twoich dolegliwości bez pomocy syntetycznych leków czy operacji. Nakłonią Cię do wprowadzenia profilaktyki – zaczniesz zdrowo się odżywiać, odrzucisz słodzone napoje, przestaniesz palić, sprzedasz telewizor i odkupisz swój rower bądź karnet na basen. Na domiar złego, masażysta i fizjoterapeuta zaczną pracować nad ograniczeniami ruchu, na które tak mozolnie pracowałeś, pozbawią Cię bólu, zaczniesz lepiej oddychać i spać, a endorfiny, które uderzą Ci do głowy sprawią, że poczujesz się rewelacyjnie. Taka sytuacja doprowadziłaby do tego, że zrezygnowałbyś z wielu leków, zyskał prawidłową masę ciała i uśmiech na twarzy. A w takiej sytuacji na pewno zrezygnowałbyś z planu jaki miałeś w założeniu tego artykułu, prawda?

Dlatego absolutnie nie polecamy swoich usług w naszym gabinecie, zwłaszcza jeżeli chcesz się poczuć lepiej :)!

PS. Jednak jeżeli masz inne plany i rady przedstawione w tym artykule z jakiś względów  nie pasują do Twoich planów bądź aktualnego stylu życia to ZAPRASZAMY do siebie.

 

Pozdrawiam,

Maciej Duczyński

Podobne wpisy

9-09-2020

Celny strzał w kolano – skąd ten upiorny dźwięk i jak to naprawić?

24-24-2020

Terapia Czaszkowo-Krzyżowa

6-06-2020

Dołącz do grona świadomych terapeutów! Jest nas już 270.

26-26-2020

Nasz największy i najtrudniejszy projekt. Stań się jego częścią.