Marcin Ciecierski

Fizjoterapeuta

Jestem fizjoterapeutą z 6 letnim doświadczeniem w zawodzie. Ukończyłem bydgoskie Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera, aktualnie studiuję osteopatię na Still Academy of Osteopathy w Warszawie.

 

Wychodzę z założenia, że nie ma jednej słusznej metody leczenia problemów występujących w ludzkim ciele. Jesteśmy zbyt skomplikowanym organizmem, aby patrzeć na niego w zero-jedynkowy sposób. W skutecznej terapii liczy się dokładna diagnoza i precyzja leczenia, a także edukacja i zaangażowanie pacjenta w proces zdrowienia. Bez tego efekty często bywają krótkoterminowe.

 

Pracuję w koncepcji osteopatycznej, rozszerzając ją o aspekty żywieniowe, psychologiczne oraz emocjonalne. W codziennej praktyce kieruję się słowami „leczenie całego pacjenta różni się od leczenia pacjenta jako całości”.

 

Właściwe połączenie pracy na poziomie biomechanicznym, biochemicznym oraz uwzględnienie czynnika psychologiczno-emocjonalnego pozwala na osiąganie najlepszych z możliwych efektów terapeutycznych, maksymalnie skracając czas powrotu do pełnej sprawności.

 

W gabinecie pracuję z pacjentami:

  • dorosłymi (dolegliwości ostre i przewlekłe, bóle kręgosłupa, bóle głowy, bóle w klatce piersiowej, bóle stawów obwodowych, stany pourazowe i pooperacyjne, problemy w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych)
  • dziećmi (wady postawy, skoliozy, dolegliwości bólowe oraz urazy, bóle i choroby związane z procesem dorastania)
  • noworodkami i niemowlętami (asymetrie ułożenia i czaszki, kręcz szyi, wzdęcia, zaparcia, rozwolnienia, nadmierne ulewanie i refluks, dysplazja stawów biodrowych)
  • kobietami w ciąży oraz połogu (dolegliwości bólowe w trakcie trwania ciąży, praca z blizną, bolesne miesiączki, dolegliwości układu moczowo-płciowego, bóle miednicy, bóle kości krzyżowej i guzicznej)
  • pracą z autonomicznym układem nerwowym (przewlekły stres, nadmierne zmęczenie, objawy psychosomatyczne, szumy i piski uszne, bruksizm, stresogenne bóle brzucha i głowy, terapia nerwu błędnego, terapia nerwu trójdzielnego, zespół jelita drażliwego oraz wiele innych)

Koszt wizyty to 150 zł

Umów się - gabinet "Bokserska 33"