9 i pół odsłon Projekt Masaż w 2017 roku

Cóż to był za rok! Robiąc poglądowy plan tego wpisu po wypunktowaniu zrealizowanych przedsięwzięć, byłem w szoku, jak wiele rzeczy udało się zrealizować w ubiegłym roku. Oczywiście rok 2017 nie był wypełniony samymi sukcesami i nie składał się ze 100% zrealizowanych planów. Były też nie do końca udane projekty, kilka planów odłożyliśmy na pierwsze miesiące przyszłego roku, ale summa summarum było naprawdę nieźle i jest się z czego cieszyć.


A zatem co udało się zrealizować, rozpocząć i z czego być dumnym w ubiegłym roku?

 

Nowa odsłona Projekt Masaż

Początek roku był dla nas niemałym wydarzeniem. Nowe logo, nowa strona, redakcja wielu starych tekstów, ciągłe poprawki i tak przez kilka tygodni. Na szczęście udało się i od lutego Projekt Masaż wygląda lepiej niż kiedykolwiek. Zrobiło się bardziej czytelnie, intuicyjnie, nowocześnie i profesjonalnie. Nam się bardzo podoba i mamy nadzieję, że Wam również. 

 

Nasi fizjoterapeuci i nasi pacjenci 


Projekt Masaż to przede wszystkim gabinet fizjoterapii i masażu, póki co tylko jeden, w Warszawie, ale za to nieźle prosperujący. Od naszej przeprowadzki do nowego miejsca, czyli od połowy 2016 roku, odwiedziło nas i zaufało nam ponad 700 pacjentów. Patrząc na to, że niektórzy trafiają do nas raz, dwa, pięć, a jeszcze inni znacznie częściej, to oznacza, że zdecydowanie mamy co robić. Rok 2017 zaczęliśmy w trzyosobowej ekipie gabinetowej: Patryk, Maciej, Monika i już w styczniu i lutym rodzina powiększyła się o Patryka i Martę. Jakoś upodobaliśmy sobie okres zimowy na rekrutację nowych osób, ponieważ już na początku tego roku trafia do nas kolejny fizjoterapeuta, a więc - dalej się rozrastamy! 

Ektualna ekipa pracująca w Projekt Masaż - gabinet fizjoterapii i masażu. 

 

Filmowe przedsięwzięcia

W tym roku odświeżyliśmy również współpracę z Hubertem, który wspomaga nas w procesie tworzenia filmów, a mówiąc precyzyjnie, przede wszystkim w ich montażu. Dzięki temu, że mamy Huberta, to w tym roku powstało aż 25 filmów na naszym YouTubowym kanale i kilka na Facebooku. Jest to naprawdę konkretna dawka merytorycznego materiału podanego w przystępnej formie. 

Przymiarki do nowego projektu, który pojawi się już za kilka miesięcy :) 

 

Masaż Tkanek Głębokich w ujęciu klinicznym

Dzięki dziewiętnastu edycjom (19 edycji!) naszego flagowego szkolenia czyli MTG, dojrzeliśmy do tego, aby ewoluowało ono w sposób samoistny, nakręcany przez najczęściej zadawane przez kursantów pytania w kierunku bardziej klinicznym. I tak dzięki Wam, czyli naszym absolwentom, kurs nie jest tylko i wyłącznie nauką technik masażu tkanek głębokich z nauką ergonomii w masażu, ale niezwykle praktycznym szkoleniem zahaczającym o leczenie i rozumienie kluczowych problemów klinicznych, z jakimi trafiają do nas i do Was pacjenci. 

 

 

Nowe szkolenia w Projekt Masaż

Rzadko się zdarza, że pod szyldem Projekt Masaż organizujemy szkolenia, które możecie znaleźć w innych miejscach, szkołach i firmach. Jednak coraz częściej będziecie mogli spotkać się z tym, że w PM będą powstawały unikatowe warsztaty, które będą dostępne tylko i wyłącznie u nas. W tym roku udało nam się uruchomić trzy takie kursy. 

Pierwszy, który nazwaliśmy Terapia Narzędziowa Tkanek Miękkich, w którym głównym dowodzącym i jedynym instruktorem oraz twórcą całego szkolenia, jak i jedynego w swoim rodzaju narzędzia wykorzystywanego w tym sposobie leczenia, jest Marcin Zarzembłowski. Szkolenie TNTM to dwa dni zmagania się z terapią narządu ruchu z wykorzystaniem specjalnego narzędzia, które ma za zadanie bodźcowanie konkretnych mechanoreceptorów, poprawę ukrwienia i odciążenie rąk terapeuty. Szkolenie zdecydowanie warte uwagi. 4 edycje, które udało nam się od września zorganizować, spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem.  Kurs ma naprawdę duży potencjał, gdyż sporo zależy od wiedzy i kreatywności absolwenta - posiadacza narzędzia, któremu została nadana dość oryginalna nazwa - „Nóż Norbert”.


Marcin Zarzembłowski we własnej osobie.

 

Nóż Norber i jego krótki opis.


Drugim szkoleniem jest Terapia Punktów Spustowych prowadzona przeze mnie (Patryk Sobotka) i Macieja Duczyńskiego. Kurs jest nauką dążącą do zrozumienia, czym jest punkt spustowy i jak z nim pracować. Głównym narzędziem, jakie wykorzystujemy w pracy, są techniki pozycyjnego rozluźniania, a całe szkolenie ma charakter kliniczny, czyli to, co lubimy najbardziej. Kurs powstał z myślą o rozwinięciu i uzupełnieniu zagadnień oraz rozszerzeniu wachlarza możliwości terapeutycznych absolwentów kończących Masaż Tkanek Głębokich. Od marca udało nam się zorganizować 10 edycji TPS, z czego jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni.

Trzecim warsztatem jest kurs masażu klasycznego, w którym materiał jest przygotowany tak, że może wziąć w nim udział każdy. Szkolenie przygotowane specjalnie dla laików. Oprócz masażu klasycznego zahacza o relaksację, masaż tkanek głębokich, masaż funkcyjny, poprzeczny, drenaż limfatyczny i nie tylko. Chcesz rozpocząć swoją przygodę z masażem? Od połowy 2017 możesz to zrobić wspólnie z nami.

 

Summer Camp 1.0 by Projekt Masaż

Mazury, projekt masaż, masaż tkanek głębokich, terapia punktów spustowych, 8 dni, 26 osób i świetna atmosfera. Summer Camp to pierwsze tego typu edukacyjno-wakacyjno-wyjazdowe przedsięwzięcie. Bardzo nam się spodobało i już wiemy, że w tym roku jest kolejna edycja. Mało tego, już prawie nie ma miejsc!