Terapia Czaszkowo-Krzyżowa

Czym jest tytułowa forma terapii, o której mówi się z roku na rok coraz więcej? Terapia czaszkowo-krzyżowa, to holistyczne podejście do zdrowia pacjenta. Jest to łagodna forma terapii manualnej, która ma na celu rozwiązanie problemów zarówno strukturalnych jak i emocjonalnych z jakimi zgłasza się do gabinetu dana osoba. Kiedy przychodzą do mnie pacjenci, którzy nie radzą sobie z emocjami, tłumaczę im, że każdy stres, każda emocja czy trauma wszystko zapisuje się w naszym ciele. I jak idą do psychologa czy psychoterapeuty zrobić porządek w głowie, tak moim zadaniem jest pomóc im zrobić porządek w ciele. Terapia czaszkowo-krzyżowa wspomaga naturalne procesy organizmu do zachowania zdrowia i pomaga zachować w równowadze nasze emocje i nasze ciało.

Dla kogo taka terapia?

Dla osób zestresowanych i znerwicowanych. Dla osób, które cierpią na bezsenność i mają problemy z koncentracją. Jest bardzo pomocna przy problemach hormonalnych i wspomaga leczenie depresji. Terapia czaszkowo-krzyżowa, pomocna jest przy problemach jelitowych czy z układem odpornościowym. Różnego rodzaju napięcia w ciele, czy bóle głowy np. z nadmiaru stresu również można usunąć z organizmu i doprowadzić go do równowagi. Jak widzicie spektrum działania tej terapii jest naprawdę ogromne. Jest to praca zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

A jak wygląda sesja terapeutyczna?

W trakcie sesji delikatnie i bezboleśnie pracuję na kościach czaszki, powięzi czy kości krzyżowej, aby sprawdzić w jakim stanie jest organizm, szukam przeszkód w przepływie płynu mózgowo-rdzeniowego, sprawdzam jakie zasoby ma dana osoba i w odpowiedzi do tego dobieram odpowiednie układy terapeutyczne. Czasami mogą to być układy wyciszające, czasami pobudzające, a czasami będzie to praca, która polega stricte na zrównoważeniu organizmu. Sesja zazwyczaj trwa godzinę. Techniki stosowane w trakcie terapii są bezbolesne i nie trzeba w żaden specjalny sposób przygotować się do sesji.

Okay, napisałam Wam jak pomocna jest ta terapia, ale są również przeciwwskazania do jej wykonania. Nie wykonuje się terapii kobietom w pierwszym trymestrze ciąży i z ciążą zagrożoną, osobom z gorączką i ostrą infekcją, chorobami zakaźnymi oraz ze zmianami naczyniowymi w mózgu. 

Jeśli czujesz, że taka terapia jest czymś dla Ciebie, odczuwasz negatywne skutki stresu lub borykasz się z problemami, którymi zajmuje się terapia czaszkowo-krzyżowa nie zwlekaj i zapisz się na wizytę. Im szybciej to zrobisz, tym szybciej poczujesz się dobrze!

Pozdrawiam,
Karolina Duczyńska

Podobne wpisy

9-09-2020

Celny strzał w kolano – skąd ten upiorny dźwięk i jak to naprawić?

6-06-2020

Dołącz do grona świadomych terapeutów! Jest nas już 270.

26-26-2020

Nasz największy i najtrudniejszy projekt. Stań się jego częścią.

19-19-2020

Kiedy efekty przerastają oczekiwania - czego się NIE spodziewałem po pracy na bliźnie!