5 Praktycznych życzeń na Nowy, lepszy 2017 rok

To był naprawdę dobry rok, szczególnie pod kątem rozwoju, zdobywania wiedzy i nowych umiejętności, poznawania nowych ludzi, tworzenia i przede wszystkim działania. Wierzymy w to, że ten nowy, zbliżający się będzie jeszcze ciekawszy. Oczywiście z całych sił postaramy się, żeby tak właśnie było. Jednak zanim to się wydarzy, czas na krótkie, praktyczne życzenia. Znacie nas. Wiecie, że lubimy krótkie, treściwe, no i rzecz jasna praktyczne rzeczy. Składamy Wam życzenia szczere i takie, jakie same chcielibyśmy dostać.

1. Dużo Empatii.

Chyba nie ma ważniejszej rzeczy, która jest cechą tak potrzebną w pracy fizjoterapeuty i/lub masażysty. Życzymy Wam wejścia na wyższy poziom, zarówno empatii emocjonalnej, jak i poznawczej. Podchodźcie do każdego indywidualnie. Pamiętajcie, że to ludzie trafiają do naszych gabinetów z problemami, a nie problemy z ludźmi.

2. Umiejętnego połączenia pracy zawodowej z życiem prywatnym.

Wiemy, że zarówno Wam, jak i nam zdarza się wpaść po uszy w fizjoterapię. Od poniedziałku do piątku pacjenci, wieczorami książki, blogi, atlasy i podręczniki. Weekendami kursy dla fizjoterapeutów i warsztaty doszkalające. Znajomo brzmi?

Dokładnie tak to wygląda, jeżeli nasza praca jest naszą pasją. Oczywiście nic złego w tym nie ma i prawdopodobnie wiele osób zazdrości nam tego. Wszystko jest w porządku, dopóki kosztem tego nie zaniedbujemy naszych partnerów, przyjaciół, rodziny. Pamiętajmy o tym, co tak naprawdę jest ważne i spróbujmy znaleźć równowagę, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

3. Fotograficznej pamięci przy przeglądaniu atlasów anatomicznych.

Anatomia to przedmiot, który towarzyszy nam od samego początku, już od pierwszego roku studiów, czy studium. Jednak początkowo nie zdajemy sobie sprawy, jak ważny będzie on w naszej przyszłej praktyce. Dlatego uczymy się go, aby zdać, niekoniecznie zrozumieć, a później… nadrabiamy, kujemy, zapamiętujemy, próbujemy zrozumieć i tak do końca, latami. Czy nie byłoby cudownie zapamiętać cały schemat zaraz po zobaczeniu go w atlasie? Tego Wam i sobie gorąco życzymy!

4. Dbania o swój układ przywspółczulny.

XXI wiek, korporacyjne zasady w firmach, standardy życia, jakie przedstawiają nam media – to tylko kilka czynników, które sprawiają, że żyjemy znacznie szybciej, niż nasi rodzice, czy dziadkowie. Wstajemy wcześnie, kładziemy się późno. Jemy, pracujemy, nawet śpimy i odpoczywamy w pośpiechu. Nie działa to korzystnie na nasze zdrowie i wprowadza dysbalans pomiędzy układem współczulnym i przywspółczulnym. W dłuższej perspektywie czasu może nieść to za sobą olbrzymie konsekwencje, dlatego dbajmy o swój układ przywspółczulny. Jedzmy zdrowo i powoli, relaksujmy się, wypoczywajmy i zwalniajmy wtedy, kiedy ciało się o to upomina.

5. Dużo snu.

Podczas spania mózg się regeneruje. Mózg jest potrzebny w naszej pracy. W życiu również. Zresztą, co będziemy Wam o tym pisać, chyba sami najlepiej wiecie, jak ważna jest odpowiednia ilość godzin odpoczynku nocą. Życzymy Wam zatem dużo regenerującego snu.

Udanego 2017 roku życzy,
Ekipa Projekt Masaż!

Podobne wpisy

9-09-2020

Celny strzał w kolano – skąd ten upiorny dźwięk i jak to naprawić?

24-24-2020

Terapia Czaszkowo-Krzyżowa

6-06-2020

Dołącz do grona świadomych terapeutów! Jest nas już 270.

26-26-2020

Nasz największy i najtrudniejszy projekt. Stań się jego częścią.