Pierwsza wizyta w gabinecie? Jak to wygląda?

„Pierwsza wizyta”

 

Jeżeli nigdy wcześniej nie było Cię na wizycie w naszym gabinecie i zastanawiasz się czy strój będzie odpowiedni, czy powinieneś/powinnaś mieć ręcznik lub po prostu nie wiesz czego się spodziewać – przeczytaj poniższy wpis. Pozwoli Ci on lepiej się przygotować do Twojej pierwszej wizyty.

 

  1. Zabierz ze sobą dokumentację medyczną.

Podczas pierwszej wizyty fizjoterapeuta chciałby dowiedzieć się więcej o Tobie i o tym, w jaki sposób może najlepiej Ci pomóc. Wizyta rozpocznie się od wywiadu. Krótszy lub dłuższy – niezwykle ważny. Warto wcześniej przypomnieć sobie wszelkie kontuzje/urazy, które Cię spotkały. Przypomnij też sobie, czy gdzieś na ciele masz jakieś blizny, ślady po oparzeniu czy tatuaże, nawet jeśli nie dotyczą obszaru, który Cię boli lub jest w jakiś sposób problematyczny.

 

  1. Strój

Podczas wywiadu fizjoterapeuta na pewno zechce zbadać Twoją sylwetkę w celu znalezienia różnych asymetrii. Bądź zatem gotowy/a na to, że może poprosić Cię, aby rozebrać się do bielizny. Nie wstydź się. Pracujemy z ludzkim ciałem na co dzień. Załóż komfortową bieliznę, krótkie spodenki i wygodną koszulkę. (Drogie Panie legginsy to nie krótkie spodnie.)

 

  1. Kwestia ręcznika

W gabinetach dysponujemy jednorazowymi podkładami więc ręcznik nie jest obowiązkowy. Jeżeli jednak wolisz leżeć na swoim, czuj się swobodnie aby takowy zabrać. Może być to dobre rozwiązanie w upalne dni, ponieważ wtedy naturalnie ciało się poci a podkład przykleja do skóry.

 

  1. To, że TU boli – nie musi nic znaczyć

Nasz organizm stanowi spójną całość. Wszystko może na coś oddziaływać. Nie zdziw się więc, jeśli terapeuta zbada twoją szyję, podczas gdy boli Cię bark. Zawsze staramy się znaleźć przyczynę problemu, którego ból może być jedynie skutkiem.

 

  1. Jeśli to możliwe – weź prysznic.

Szczególnie w okresie letnim, gdy ciało się poci. To mały aspekt ale pozwoli wyeliminować ewentualny dyskomfort. Zarówno Tobie jak i Twojemu terapeucie umożliwi to lepszą pracę. Pamiętaj, że przez terapię przechodzimy razem. Zatem jeżeli masz możliwość weź prysznic przed wizytą.

 

  1. Jesteśmy tylko ludźmi.

Musisz uwierzyć na słowo, że gdy problem pacjenta uda się rozwiązać podczas jednej wizyty to my cieszymy się najbardziej. Nie jesteśmy jednak czarodziejami. Są przypadki mniej i bardziej skomplikowane. Jeżeli ból męczy Cię od dłuższego czasu, nie licz, że po jednej wizycie wszystko zniknie. Spotkamy się tyle razy ile będzie konieczne. Zależy nam, aby wspólnie zażegnać Twój problem tak szybko jak to tylko możliwe.

 

  1. Współpracuj.

Zakładając, że przychodzisz do nas raz w tygodniu wspólnie spędzamy tylko jedną godzinę. Przez pozostałe 167 godzin to Ty pracujesz na swoje zdrowie, wykonując zlecone zadania lub zmieniając pewne nawyki. To ile dasz od siebie zależy wyłącznie od Ciebie, także większość w Twoich rękach. Oczywiście zawsze możesz liczyć na nasze wsparcie i rady, jakie drobne zmiany i nawyki możesz wprowadzić, by czuć się znacznie lepiej.

 

  1. Tego nie rób.

Na półtorej godziny przed wizytą postaraj się nie spożywać żadnych posiłków i nie pić kawy. Może przełożyć się to na utrudnienie diagnozowania przyczyny problemu oraz utrudnić samą terapię.

 

Wiesz już jak się przygotować, nie pozostaje nic innego jak powiedzieć „Do zobaczenia!”

Ekipa Projekt Masaż

 

Jeśli szukasz sprawdzonego i skutecznego Fizjoterapeuty w Twojej okolicy zapraszamy:

Projekt Masaż (Włochy)
ul. Kleszczowa 16, Warszawa
Fizjorejestracja telefonicza
pod nr tel. ☎️669 443 106
????email: kleszczowa@projektmasaz.pl

Projekt Masaż (Mokotów)
ul. Bokserska 33, Warszawa
Fizjorejestracja telefonicza
pod nr tel. ☎️516 624 398
????email: bokserska@projektmasaz.pl

Podobne wpisy

9-09-2020

Celny strzał w kolano – skąd ten upiorny dźwięk i jak to naprawić?

24-24-2020

Terapia Czaszkowo-Krzyżowa

6-06-2020

Dołącz do grona świadomych terapeutów! Jest nas już 270.

26-26-2020

Nasz największy i najtrudniejszy projekt. Stań się jego częścią.