TAPING W FIZJOTERAPII I MASAŻU

Za ojca Kinesiology Tapingu uważa się japońskiego chiropraktyka Kenzo Kase, który zauważył że nieelastyczne bandaże powodują ucisk, ból i obrzęk, dlatego opierając się o biotechnologię medyczną opracował rozciągliwą taśmę.

Metoda przez pierwsze 10 lat stosowana była tylko w ortopedii. Jednak na nasze i pacjentów szczęście dzięki sportowcom, którzy pojawiali się z aplikacjami z kinesiology tapingu zyskała na popularności i zostało wprowadzana do wielu form terapii.

PROWADZĄCY: Justyna Żyła

CZAS SZKOLENIA: 2 dni 9.00-17.00

CENA: 1800zł/cena promocyjna 1000 zł

TERMINY NAJBLIŻSZYCH SZKOLEŃ: 

 

Podczas pracy z pacjentem, kinesiotaping możesz zastosować jako osobną metodę wykorzystując techniki aplikacji dedykowane konkretnym strukturom lub dysfunkcjom np:

 ale także jako idealne uzupełnienie niemal każdej terapii poprzez:

Oczywiście pamiętaj, że planując terapię musisz mieć na uwadze cel dalekosiężny czyli wyleczenie. Uzyskanie poprawy funkcji przy danej aplikacji jest możliwe do osiągnięcia podczas jednej wizyty (tzw. efekt spektakularny ;) ) i zawsze świadczy o dobrym kierunku diagnostyki i zamierzonego leczenia, ale nie jest pełnym leczeniem, składającym się także z pracy indywidualnej czy ćwiczeń.

Przykład: Chcąc zwiększyć ruchomość w danym stawie pamiętając o mechanizmie „przełamania błędnego koła bólowego” - ból pierwotny – napięcie – ból nabyty/wtórny. Naklejając taśmę przełamujemy barierę bolesnego zakresu ruchu, co daje nam duże możliwości dalszego leczenia, zmniejszenie bólu  i nadzieję poprawy funkcji dla pacjenta, ale nowo uzyskany zakres należy utrwalać poprzeć ćwiczenia fizyczne.

Kinesiotaping w fizjoterapii i masażu to osobna wielokierunkowa metoda i idealne uzupełnienie terapii.

Najlepszym podsumowaniem są wskazania, które obejmują każdą dziedzinę leczenia narządu ruchu (ortopedię, traumatologię, chirurgię ogólną, plastyczną i oczywiście medycynę sportową)  

Pamiętając o filozofii jaką zakładał Kenzo Kase, oraz założeniach naszego kursu powinieneś nie tyko prawidłowo i trafnie wykonywać aplikacje, ale łączyć je tworzyć nowe, dołączać kinesiotaping do innych form terapii, tak aby osiągnąć maksymalny cel terapii. A popularność metody, szeroki wachlarz zastosowania i możliwości jakie daje nam kinesiotaping powoduje, że popyt w tym zakresie jest ogromy, a od każdej osoby pracującej z ciałem wręcz wymaga się znajomości podstawowych aplikacji.

Jeżeli chcesz zrozumieć czym jest taping, a także jak uzupełniać nim inne terapię i masaże. A także nauczyć się podstawowych aplikacji i następnie tworzyć swoje, idealnie dopasowane do potrzeb Twoich pacjentów to zapraszamy do:

  

POZDRAWIAMY

Ekipa Projekt Masaż

Podobne wpisy

9-09-2020

Celny strzał w kolano – skąd ten upiorny dźwięk i jak to naprawić?

24-24-2020

Terapia Czaszkowo-Krzyżowa

6-06-2020

Dołącz do grona świadomych terapeutów! Jest nas już 270.

26-26-2020

Nasz największy i najtrudniejszy projekt. Stań się jego częścią.