Kilka popularnych aplikacji Tapingu, które warto znać

Taping nazywany też plastrowaniem dynamicznym z roku na rok staje się coraz powszechniejszą metodą. Nie dziwi nas ten fakt, ponieważ jest on skutecznym uzupełnieniem terapii, a oferta kursów tapingu jest naprawdę bogata. Bardzo często stosujemy wybrane aplikacje na zakończenie sesji terapii manualnej. Dlaczego?

Jest bezpieczny. Lista przeciwwskazań do naklejenia taśm jest bardzo krótka i nie wybiega poza przeciwwskazania do zabiegów manualnych bądź kinezyterapii. Kolejnym jego plusem jest krótki czas wykonania. Umiejętnie wykonane badanie pod kątem naklejenia taśmy i znajomość aplikacji dla danego problemu wystarcza, by w kilka minut zakończyć tę część zabiegu. Doskonale sprawdza się to w przypadku niezapowiedzianych gości, bądź w oczekiwaniu na wyniki badań - jeśli masz tylko kilka minut, taka pomoc będzie idealna do momentu, kiedy będziesz mógł przeprowadzić pełną terapię. Inną zaletą, która ucieszy wszystkich, jest stosunkowo niska cena szkolenia tej metody, oraz taśm stosowanych później we własnej praktyce. Cena pięciu metrów taśmy, która wystarczy od kilku do kilkudziesięciu aplikacji waha się w przedziale 15-50zł - co w przeliczeniu na jedną aplikację stanowi bardzo niski koszt. Nie można zapominać też o efekcie "żywej reklamy" - coraz modniejsze i pokazywane w mediach taśmy sprawiają, że osoba ze starannie naklejoną kolorową aplikacją automatycznie staje się wizytówką Twojego gabinetu!

Czytaj również: Taping w fizjoterapii i masażu

Przygotowaliśmy dla Was na początek kilka gotowych aplikacji, byście mogli zapoznać się z tą koncepcją i szeroką gamą jej zastosowań - zarówno po urazach, jak i w terapii blizn, punktów spustowych i wielu innych problemów z którymi codziennie zgłaszają się do Was pacjenci. Zdjęcia jak i opis "wyrwane są" z skryptu kursu jaki mamy w ofercie - "Taping w fizjoterapii i masażu".
blizny

Przykładowa aplikacja na blizny. Ten misterny wzór ma swój sens. Cała tajemnica tkwi w umiejętnym wybraniu kierunków, siły naciągu oraz kąta pod jakim naklejamy tape. Aplikacja dosłownie i w przenośni  "uśmierca" bliznę :)

bóle lędźwi

Jeśli pierwsze co przyszło Wam do głowy to myśl, że ten plaster już powinien być zdjęty bo się pomarszczył, to muszę Was uspokoić. Jedną z możliwości oklejenia jest właśnie takie. Zwiększa ono przestrzeń pomiędzy tkankami, nad którymi umieszczony jest plaster, co powoduje odmienne efekty fizjologiczne niż oklejenie z napięciem taśmy. Wydaje się nam, że jest to najczęściej stosowana aplikacja. Nie ma się co dziwić patrząc na ilość osób z problemami dolnego odcinka kręgosłupa.

punkt spustowy

Z punktami spustowymi można walczyć również za pomocą aplikacji z taśmy. Ten prosty wzór pomoże Wam szybko i skutecznie pozbyć się aktywnych punktów w praktycznie dowolnym miejscu ciała.

stabilizacja kolana

Ta aplikacja wygląda nieco jak gips i musimy przyznać, że pełni podobną funkcję. Do tej aplikacji użyto sztywnych plastrów, co pozwala częściowo unieruchomić staw w wybranych przez nas płaszczyznach.

cieśń nadgarstka

Taki wzór pomaga w terapii cieśni nadgarstka.

paluch koślawy

Oczywiście taka aplikacja nie załatwia sprawy, ponieważ paluch koślawy to problem, który swój początek może mieć w miednicy i dolnym odcinku kręgosłupa. Jednak jest to zdecydowanie ułatwienie i przyspieszenie terapii.

łokieć golfisty

Łokieć golfisty i tenisisty to problemy przeciążeniowe zginaczy, bądź prostowników nadgarstka (w większości przypadków) i pracujemy na nie dniami, tygodniami, miesiącami, jak nie latami. Jedna wizyta u fizjoterapeuty często nie załatwia spawy, dlatego dobrze wspomóc się aplikacją tapingu i przyśpieszyć proces leczenia.

Myślę, że przekonaliśmy Was do tego, że Taping to świetne wspomaganie innych metod i działań fizjoterapeutycznych. To mały bodziec, który działa przez 24 godzimy.

Do zobaczenia!

Podobne wpisy

9-09-2020

Celny strzał w kolano – skąd ten upiorny dźwięk i jak to naprawić?

24-24-2020

Terapia Czaszkowo-Krzyżowa

6-06-2020

Dołącz do grona świadomych terapeutów! Jest nas już 270.

26-26-2020

Nasz największy i najtrudniejszy projekt. Stań się jego częścią.