Terapia manualna i igłoterapia

Terapia manualna i igłoterapia  w ujęciu klinicznym to połączenie wysoce efektywnych narzędzi terapeutycznych, które pozwolą Ci stale rozwijać warsztat gabinetowy.

Z nami poznasz ogromny wachlarz rozwiązań diagnostycznych i terapeutycznych, opartych o bezpośrednie i pośrednie techniki manualne oraz suche igłowanie kluczowych obszarów mięśniowo-powięziowych. Wszystko w celu kompleksowej integracji ludzkiego organizmu.

PROWADZĄCY: Sławomir Mokrzycki, Marcel Mieszkalski

CZAS SZKOLENIA:  9.00-18.00

CENA: 1000zł za każdy moduł

TERMINY NA NAJBLIŻSZE SZKOLENIA:

 Podczas szkolenia zostaną omówione i zaprezentowane techniki oceny i diagnostyki całego ciała. Nie chcemy uczyć Cię jedynie diagnostyki odcinkowej, dlatego dołożymy wszelkich starań, aby narzędzia diagnostyczne zostały zintegrowane w całość. Wszystko po to, by Twoje hipotezy diagnostyczne były trafne i miarodajne.

Jako, że jesteśmy zwolennikami holistycznego podejścia do terapii, kurs składa się z III modułów, z których każdy trwa 3 dni. Wszystko po to, byś w sposób bezpieczny i pewny poruszał się po różnorodnych rejonach ludzkiego ciała.

Zapewne spotkałeś się już z wieloma koncepcjami manualnej pracy z ciałem. Być może niektóre z nich wykorzystujesz aktualnie w swojej pracy. Ale skoro szukasz kolejnych szkoleniowych wyzwań to zdajesz sobie sprawę, że zamykanie się w obrębie jednej koncepcji nie przynosi pełnej satysfakcji w pracy z pacjentem. Czy nasza koncepcja jest w jakimś stopniu wyjątkowa? Zdecydowanie tak! My nie chcemy Cię zamknąć w schematach określonej koncepcji. Chcemy otworzyć Twoją głowę i poszerzyć spojrzenie na ludzkie ciało przez pryzmat anatomii, biomechaniki i fizjologii.Chcesz nauczyć się mobilizacji i manipulacji stawowych? Chcesz rozwijać swój warsztat dotyczący terapii tkanek miękkich? A może chciałbyś wdrożyć w swej pracy suche igłowanie i elementy pinoterapii i terapii wisceralnej? Jeśli odpowiedź na któreś z tych pytań brzmi TAK, to możesz być spokojny, bo na pewno nie wypuścimy Cię z kursu bez tych umiejętności. Mimo to, priorytetem dla nas jest pokazanie Ci kiedy zastosować wspomniane techniki, a kiedy ich unikać. Każda technika bez odpowiedniego badania i wnioskowania jest bezużytecznym rękoczynem. Stąd pierwszą cenną umiejętnością, na którą zwrócimy Twoją uwagę będzie indywidualne spojrzenie na pacjenta.

Kurs został stworzony w taki sposób, aby wskazać Ci jak najwięcej klinicznych problemów, z którymi przyjdzie Ci się zmierzyć w pracy z pacjentami. Przedstawimy Ci algorytmy postępowania w przypadku zespołów bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych. Pokażemy jak pracować z entezopatią tj. łokieć tenisisty czy łokieć golfisty. Wskażemy drogę jak uwolnić obszary kluczowe dla prawidłowego przewodnictwa nerwowego w przypadku cieśni nadgarstka czy zespołu kanału stępu. Szkolenie ma charakter algorytmowy, ale nie oznacza to, że dostaniesz na nim suche recepty. Na bazie algorytmów postępowania pokażemy Ci złożoność wielu istotnych mechanizmów związanych m.in. z biomechaniką narządu ruchu, funkcjonowaniem narządów wewnętrznych, układu autonomicznego czy fizjologią systemu powięziowego. Terapia manualna i igłoterapia w ujęciu klinicznym jest połączeniem wizji dwóch Fizjopasjonatów, których wiedza i doświadczenia łączą w sobie zdobycze Medycyny Manualnej wg lek. med. Radosława Składowskiego, suchego igłowania i wielu innych koncepcji manualnych, z których wybraliśmy to co efektywne i klinicznie istotne. Jeśli nadal masz wątpliwości czy powinieneś się z nami spotkać, koniecznie zapoznaj się z planem szkolenia.


Moduł I


Kończyna dolna + miednica część I

Dzień 1

Wstęp:

Ocena i badanie:

Kończyna dolna – stopa i podudzie:

Dzień 2:

Kończyna dolna – podudzie:

Kończyna dolna – staw kolanowy:

Dzień 3:

Kończyna dolna – staw kolanowy:

Omówienie i terapia dysfunkcji z wykorzystaniem punktów spustowych, pracy z troczkami
rzepki oraz igłoterapii suchej.

Kończyna dolna – staw biodrowy:

Moduł II

Miednica część II + kręgosłup lędźwiowy i piersiowy

Dzień 1:

Ocena i badanie miednicy:

Techniki terapeutyczne dedykowane obręczy miednicznej:

Dzień 2:

Ocena i badanie kręgosłupa lędźwiowego:

Techniki terapeutyczne dedykowane kręgosłupowi lędźwiowemu:

Dzień 3:

Ocena i badanie kręgosłupa piersiowego oraz klatki piersiowej:

Techniki terapeutyczne dedykowane kręgosłupowi piersiowemu:

Moduł III

Kręgosłup szyjny + kończyna górna

Dzień 1:

Ocena i badanie kręgosłupa szyjnego:

Techniki terapeutyczne dedykowane kręgosłupowi szyjnemu:

Ocena i badanie obręczy barkowej:

Techniki terapeutyczne dedykowane obręczy barkowej cz. I:

Dzień 2:

Techniki terapeutyczne dedykowane obręczy barkowej:

Łokieć tenisisty/golfisty – lokalne i globalne problemy predysponujące do wystąpienia problemu, terapia w aspekcie lokalnym z wykorzystaniem igieł i technik powięziowych, mobilizacje stawowe.


Dzień 3:

Pozdrawiamy,
Marcel Mieszkalski i Sławomir Mokrzycki

 

Podobne wpisy

9-09-2020

Celny strzał w kolano – skąd ten upiorny dźwięk i jak to naprawić?

24-24-2020

Terapia Czaszkowo-Krzyżowa

6-06-2020

Dołącz do grona świadomych terapeutów! Jest nas już 270.

26-26-2020

Nasz największy i najtrudniejszy projekt. Stań się jego częścią.