Terapia Nerwowo-Mięśniowa

Terapia Nerwowo - Mięśniowa (TNM) jest to niezwykle praktyczne szkolenie adresowane do fizjoterapeutów, lekarzy, masażystów i studentów tych kierunków, którzy chcą rozwijać się w pracy z pacjentami bólowymi, pooperacyjnymi, ortopedycznymi czy sportowcami. Kurs ten nakierowany jest na pracę z układem nerwowym i wykorzystuje ścisłą korelację i zależności pomiędzy tym układem a tkanką mięśniowo-powięziową. Szkolenie to jest przeplatane zagadnieniami teoretycznymi oraz praktycznymi ćwiczeniami, gdzie kursanci ćwiczą na sobie zaprezentowane techniki diagnostyczne i terapeutyczne. Kurs podzielony jest na dwa trzydniowe moduły, które wspólnie tworzą integralną całość.

W trakcie całego szkolenia kursant zapoznaje się z diagnostyką opartą na kinezjologii stosowanej uaktualnionej o obecną wiedzę na temat ludzkiej neurofizjologii, zagadnienia kliniczne i techniki terapii manualnej. Zagadnienia te obejmują obszary związane z przebytymi urazami i ich wpływem na niespecyficzne dolegliwości bólowe, będące obecnie jednym z największych problemów współczesnej medycyny. Program obejmuje też aspekty związane z dysfunkcjami narządu ruchu, układem trawiennym i wydzielniczym oraz szeroko pojętą homeostazą. Każdy temat ma swoje odzwierciedlenie w części praktycznej, na którą przeznaczamy najwięcej czasu.

Kurs ma charakter praktyczny, każdą technikę czy element diagnostyczny ćwiczy się w grupie tak, by móc przełożyć je na własną pracę z pacjentami. Jednocześnie uczestnictwo w szkoleniu zapewnia możliwość dalszego bezpośredniego wsparcia prowadzących! 

PROWADZĄCY: Patryka Sobotka i Maciej Duczyński
CZAS SZKOLENIA: 2 x 3 dni, pt-sob: 8.00-17.00, nd: 8.00-14.00
CENA: 2600 zł (II moduły).

TERAMINY NAJBLIŻSZYCH SZKOLEŃ:

Zapraszamy serdecznie na nasze szkolenie - Maciej i Patryk.


MODUŁ I (3 dni)

Podstawy neurofizjologii

Diagnostyka

Techniki leczenia

 

MODUŁ II (3 dni)

Neurofizjologia ciąg dalszy

Diagnostyka

Techniki leczenia

Kurs należy realizować, zaczynając od modułu pierwszego. Nie jest możliwe uczestnictwo tylko w jednym wybranym module. 

Pozdrawiamy
Patryk i Maciej

Podobne wpisy

18-18-2020

Nie interesuje mnie choroba, szukam tylko zdrowia!

18-18-2020

Darmowa wizyta fizjoterapeutyczna - dzień otwarty nowego gabinetu

27-27-2018

Tymczasem w gabinecie #7 Krótka historia o napinaniu bicepsa

13-13-2019

Skąd się biorą kontuzje i jak leczyć dolegliwości bólowe?